Fundusze unijne – niepowtarzalna szansa do wykorzystania

Pozyskiwanie funduszy unijnych to dla wielu organizacji i instytucji jedyna szansa na zrealizowanie projektów wymagających znacznego zaangażowania środków finansowych (więcej). Pieniądze z Unii Europejskiej przydzielane na zasadach dotacji, bądź też preferencyjnych pożyczek, to rozwiązanie dużo korzystniejsze od standardowych rozwiązań oferowanych przez banki komercyjne i inne tego typu instytucje.

Cel – pozyskać pieniądze

Pozyskiwanie funduszy unijnych to dla wielu organizacji i instytucji jedyna szansa na zrealizowanie projektów wymagających znacznego zaangażowania środków finansowych

Autor zdjęcia: Janitors

Niestety, chętnych do pozyskania funduszy unijnych nie brakuje. Z racji tego, że warunki udzielanego wsparcia są tak korzystne, liczba chętnych i ich potrzeby znacznie przewyższa przewidzianą pulę środków pomocowych. Co więc można zrobić w tej sytuacji? Na pewno, należy zawalczyć o to, by znaleźć się w grupie beneficjentów. Swoje szanse można znacznie podnieść, nawiązując współpracę z firmami doradczymi i konsultingowymi, które specjalizują się w pozyskiwaniu dotacji i pieniędzy z innych tego typu źródeł. Liczyć można wówczas nie tylko na pomoc w przygotowaniu wniosku, ale także i rozliczeniu przyznanych środków, co wielu osobom przysparza realnych trudności.